Kacper Płażyński

Poseł na Sejm RP

Przewodniczący Sejmowej Komisji do Spraw Unii Europejskiej

Biografia

Urodziłem się w 1989 w Gdańsku, gdzie nieprzerwanie mieszkam do dzisiaj.

Chodziłem do szkoły podstawowej nr 74 im. Księdza Karola Kardynała Wojtyły, pierwszego Papieża Polaka. Ukończyłem II Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Sopocie. Jestem absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Pracę magisterską pod tytułem „Status Kosowa w prawie międzynarodowym” napisałem w katedrze Międzynarodowego Prawa Publicznego.

Jako adwokat współpracowałem z czołowymi kancelariami prawnymi w Trójmieście, gdzie zajmowałem się sprawami gospodarczymi i cywilnymi. Pracowałem też w gdańskiej spółce Energa, gdzie m.in. odpowiadałem za opracowanie nowego modelu ładu zarządzania korporacyjnego Grupy Energa. Prowadziłem również własną kancelarię adwokacką.

Działam społeczne. Należę do kilku stowarzyszeń, wśród których z racji rodzinnych tradycji szczególnie ważne są dla mnie Związek Piłsudczyków RP i kultywujące prawdziwą pamięć o bohaterach antykomunistycznej opozycji Stowarzyszenie „Godność”. Należę do PiS.

W 2018 roku zostałem wybrany radnym Gdańska i byłem przewodniczącym Klubu Prawa i Sprawiedliwości w gdańskiej Radzie Miasta. Rok później mieszkańcy Gdańska zaufali mi ponownie i wraz z mieszkańcami powiatów: gdańskiego, nowodworskiego, tczewskiego, starogardzkiego, malborskiego, sztumskiego i kwidzyńskiego wybrali mnie swoim przedstawicielem w Sejmie.

Jestem żonaty, mam córkę i syna.

Lubię naturę i aktywne spędzanie wolnego czasu. Kibicuję gdańskiej Lechii.